T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADANA / YÜREĞİR - Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

Ağu

SINAV PROGRAMI VE SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİ LİSTESİ AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDA PDF FORMATINDA VERİLMİŞTİR.

COVİD 19 SALGINI NEDENİYLE ÖĞRENCİLERİMİZİN BAHÇE VE KORİDORLARDA TOPLU OLARAK BULUNMAMALARI, SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYMALARI, MASKE VE HİJYEN MALZEMESİ KULLANMALARI GEREKMEKTEDİR. SINAVLARDA KLİMA ÇALIŞTIRILMAYACAK, KAPI VE PENCERELER AÇIK TUTULACAKTIR. ÖĞRENCİLERİMİZİN SINIF İÇİ OTURMA PLANLARI SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYGUN OLARAK YAPILACAKTIR.

Ağu

24/08/2020 PAZARTESİ GÜNÜ SENE BAŞI ÖĞRETMENLER GENEL KURUL TOPLANTISI OKULUMUZ KONFERANS SALONUNDA YAPILMIŞTIR. GENEL GÜNDEM MADDELERİNİN YANI SIRA COVİD 19 SALGIN HASTALIĞI NEDENİYLE ALINAN VE ALINACAK TEDBİRLER, UZAKTAN EĞİTİM FAALİYETLERİ GÖRÜŞÜLMÜŞTÜR.

Tem

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ'NÜ KUTLUYOR KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI, MİNNET VE RAHMETLE ANIYORUZ.

Tem

9. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN ALAN TERCİH İŞLEMLERİ;

AŞAĞIDA ALAN TERCİH İŞLEMLERİNİN NASIL YAPILACAĞI RESİMLİ OLARAK ADIM ADIM ANLATILMIŞTIR.

(OKULUMUZU TERCİH EDECEK ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİNDİR. BAŞKA OKUL TERCİH ETMEK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZİN OKUL İDARESİ İLE İLETİŞİM KURMALARI GEREKMEKTEDİR)

PDF OLARAK İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYI KULLANINIZ;

meb_iys_dosyalar/01/17/751317/dosyalar/2020_07/02111726_TERCYH_TUM_ADIMLAR_2T.pdf

 

Tem

DAL YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ 10. SINIF YIL SONU BAŞARI PUANI VE ÖĞRENCİ TERCİHLERİNE  GÖRE YAPILMIŞTIR. SONUÇLAR AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIDA VERİLMİŞTİR. DOSYA PDF FORMATINDADIR.

Haz

STAJ YERİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ BAĞLANTIYI KULLANINIZ;

Haz

9. SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİN 29/06/2020 İLE 10/07/2020 TARİHLERİ ARASINDA ALAN TERCİHLERİNİ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.OKULUMUZDA SADECE SAĞLIK HİZMETLERİ ALANI BULUNMAKTADIR. 

OKULUMUZUN TERCİH KODU VE KONTENJANI TERCİH DİLEKÇESİ VE TERCİH KILAVUZUNUN BAĞLANTILARI AŞAĞIDA VERİLMİŞ OLUP TERCİHLER E-OKUL ÜZERİNDE YAPILACAKTIR. TERCİHLERİN MUTLAKA BELİRTİLEN TARİHLER ARASINDA YAPILMASI HERHANGİ BİR MAĞDURİYETİN YAŞANMAMASI İÇİN ÖNEM ARZETMEKTEDİR. TERCİHLERİNİ E-OKULDAN YAPAMAYAN ÖĞRENCİ VE VELİLERİMİZİN 9. SINIFLARDAN SORUMLU MÜDÜR YARDIMCIMIZ EYYÜP DOĞAN İLE İLETİŞİM KURMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

. TERCİH İŞLEMLERİ Tercih başvuruları 29 Haziran-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Tercih işlemleri veli tarafından bireysel olarak e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Ancak internetten başvuru yapamayan veliler için EK-1 form doldurulup imzalı olarak okul idaresine verilmesi durumunda veli adına okul idaresince de bireysel başvuru ekranından başvuru yapılabilecektir. Bu işlemler okul tarafından yapılırken Kovid-19 salgını dikkate alınarak Ek-2 de belirtilen önlemler okul yönetimince alınacaktır. Tercih başvurusu, ilan edilen meslek alanının tercih kodunun adayın öncelik sırasına göre sisteme girilmesiyle olacaktır. AMP de bulunan alanlardan en fazla 15 tercih yapılabilecek olup öğrenciler öğrenim gördükleri okulun dışındaki okul ve alanları da tercih edebileceklerdir. Bireysel başvuru yapmayıp EK-1 formunu teslim etmek suretiyle başvuru yapacak olan adayların tercih bildirim formlarının e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine hatasız ve eksiksiz olarak girilmesi okul müdürlüğünün sorumluluğundadır. e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine meslek alanı tercihleri girilmemiş öğrenciler, merkezi yerleştirme ile yerleştirilemeyeceğinden tüm öğrencilerin tercih yapması sağlanacaktır. Yapılan tercih başvuruları okul müdürlüğü tarafından takvimde belirtilen tarihlerde e-Okul Sisteminde onaylanacaktır. Tercihlerle ilgili varsa her türlü düzeltme onaylama işleminden önce yapılacaktır. e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminde onaylanan tercihlerin çıktısı alınarak okul müdürlüğü yetkilisi ile veli tarafından imzalandıktan sonra aslı okulda saklanacak ve bir nüshası imza karşılığı veliye verilecektir. Tercih ve yerleştirme ile ilgili işlemler https://e­okul.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Haz

23/06/2020 SALI GÜNÜ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMINA UYGUN OLARAK OKULUMUZ MATEMATİK ÖĞRETMENİ ZAFER BEDİR TARAFINDAN UZAKTAN ÇEVRİM İÇİ EĞİTİM ARAÇLARI İLE                                   https://www.etwinning.net PORTALININ TANITIMI YAPILMIŞTIR

eTwinning Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur.

eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programi olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Haz

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE SONU TOPLANTIMIZI 22/06/2020 TARİHİNDE MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMINA UYGUN OLARAK COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE ÇEVRİM İÇİ UZAKTAN EĞİTİM ARAÇLARI KULLANARAK GERÇEKLEŞTİRDİK.EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BOYUNCA YAPILAN TÜM FAALİYETLER TOPLANTIMIZDA DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.

Ayrıca;  2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı 2.döneminde Covid-19 salgını süresince alınan tedbirler kapsamında okulumuz tarafından gerçekleştirilen uzaktan eğitim faaliyetleri ile 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında öğrencilerin Covıd19 salgını sürecindeki öğrenme kazanımlarına ilişkin eksiklerin giderilmesine yönelik gerçekleştirilecek tamamlayıcı eğitim sürecinin kazanım, ders ve diğer derslerle olan ilişkisi açısından değerlendirilmesi yapılmıştır. 

Haz

12. SINIFLAR DIŞINDAKİ SORUMLULUK SINAVLARI EYLÜL AYINA ERTELENMİŞTİR. 12. SINIFLARIMIZIN SORUMLULUK SINAVLARI İSE 22-23/06/2020 TARİHLERİNDE YAPILACAKTIR.

SINAV PROGRAMI VE SORUMLU OLUNAN DERSLERİ GÖSTEREN LİSTELER AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARDA VERİLMİŞTİR.

ÖĞRENCİLERİMİZİN MASKE VE EL DEZENFEKTANI GİBİ HİJYEN MALZEMELERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI, SOSYAL MESAFEYE UYMALARI ÖNEM ARZETMEKTEDİR.

 

Mrt

 

Adana Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Pilot Okul olarak seçildiğimiz GÖREV PROJESİ kapsamında şehitlerimiz ve okulumuz öğretmenlerinden yakınları vefat edenler için Kuran-ı Kerim okundu ve öğrencilerimize yemek verildi.

Bu aziz vatan için canlarını feda eden şehitlerimizi saygıyla,minnetle ve rahmetle anıyoruz...

Mrt

 

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, lösemi ve kanser hastalarına karşı farkındalık oluşturmak ve yeni vaka sayısını azaltmak için LÖSEV İNCİLERİ kapsamında okulumuz konferans salonunda LÖSEV AKTİF İLETİŞİMİ PERSONELİ Buğse HARMANDA tarafından seminer verilmiştir.

Bilgilendirmek, farkındalık oluşturmak adına semineri düzenleyenlere okulumuz adına teşekkür ederiz.

Mrt

 

Kariyer Günleri kapsamında Psikolog Gürdal GÖRHAN, okulumuz öğrencilerine ''Sınav Kaygısı'', ''Motivasyon'' ve ''Ergenlik Sorunları'' konusunda seminer vermiştir.

Öğrencilerimizin başarılarını arttırmaya yardımcı olmak adına düzenlenen bu semineri verdiği için kendisine okulumuz adına teşekkür ederiz.

Mrt


Beslenme Dostu Projesi kapsamında Fizyoterapist Aytül ANDIÇ, okulumuza gelerek Sağlıklı Yaşam ve Egzersiz konusunda öğrencilerimizi bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için seminer vermiştir.

Kendisine yapmış olduğu bu seminerden dolayı okulumuz adına teşekkür ederiz.

Mrt

 

Adana Şehir Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Bilgehan KAHVECİ okulumuz öğrencilerini ''Organ Nakli'' konusunda bilgilendirdi.

Okulumuza gelerek öğrencilerimizi bilinçlendirdiği için kendisine okulumuz adına teşekkür ederiz.