T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ADANA / YÜREĞİR - Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Duyurular

Nis

            Sevgili öğrenciler, 

26 Nisan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda salgın tedbirleri kapsamında alınan kararlar gereği 3 Mayıs 2021 tarihinde başlayacak olan yüz yüze sınav tarihi 17 Mayıs 2021 tarihi sonrasına ertelenmiştir. 29 Nisan Perşembe günü saat 17: 00'den  itibaren okulumuzda sadece 12.sınıflar seviyesinde devam eden yüz yüze eğitime ara verilmiş olup 17 Mayıs 2021 tarihine kadar 12. sınıfların da dahil olmasıyla birlikte tüm sınıf seviyelerinde uzaktan eğitime geçilmiştir. Tüm öğrencilerimize duyurulur.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı günler dileriz.

Nis

 Sevgili 12. Sınıf öğrencilerimiz,

12.sınıflar düzeyindeki tüm öğrencilerimiz için alan, meslek ve diğer tüm derslerini yüz yüze eğitimle  almaya devam edeceklerdir.

12.sınıflar için uygulanan DYK ( Destekleme ve Yetiştirme Kursları) hafta sonu uygulanmaya devam edecektir.

12.sınıf öğrencilerimiz için okul pansiyonumuzda konaklama hizmetimiz devam edecektir.

19.04.2021 Pazartesi itibarıyla uygulanacak ders programlarınıza ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.

Nis

Sevgili 9.sınıf, 10. Sınıf ve 11. Sınıf öğrencilerimiz,

9-10-11. sınıflar düzeyindeki tüm öğrencilerimiz, meslek, alan ve diğer derslerinin tamamını uzaktan eğitimle alacaklardır. 9-10 ve 11. Sınıflarda yüz yüze eğitim uygulanmayacaktır.

19.04.2021 Pazartesi günü itibariyle uygulanacak programda sınıflar bazı derslerde gruplara ayrılmıştır. Her grup ilgili dersini uzaktan eğitim şeklinde Eba ( Eğitim Bilişim Ağı) üzerinden yapacaktır. Kırmızı ile yazılı derslerinizi ayrı gruplar şeklinde o derse giren öğretmenlerimizden uzaktan eğitim şeklinde alacaklardır. Tüm dersleriniz uzaktan eğitim şeklindedir, sadece kırmızı renklilerde yazılı derslerinizde ayrıldığınız gruplara dikkat ederek Eba'dan derslerinize giriş yapınız.

19.04.2021 Pazartesi günü itibarıyla uygulanacak 9-10 ve 11. Sınıflara ait ders programlarına  aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nis

Sevgili öğrencilerimiz,

1- Yapılan basın açıklaması doğrultusunda  Perşembe ve Cuma günleri yüz yüze eğitime gelen 9. sınıflar, 11. Sınıflar için yüz yüze yapılan dersler uzaktan eğitim şeklinde online olarak devam edecektir.

2- 9. sınıflar, 10. sınıflar ve 11. sınıflar için yüz yüze eğitim devam etmeyecek olup tüm dersleri uzaktan eğitim şeklinde yapılacaktır. Uygulama 15 Nisan 2021 Perşembe günü itibari ile başlayacaktır.

3- 9. sınıflar, 10. Sınıflar ve 11. Sınıflar için yeni ders programları Milli Eğitim Bakanlığımızın yapacağı açıklamalar doğrultusunda hazırlanarak uygulanacaktır.

4- Hazırlanan yeni ders programları okulumuzun resmi internet sayfasından duyurulacaktır.

5- Pansiyonda kalan öğrencilerimizden sadece 12. Sınıf seviyesinde olan öğrencilerimiz konaklama hizmetinden faydalanmaya devam edecektir.

6- 12. sınıflar için hafta sonu yapılan DYK ( Destekleme ve Yetiştirme Kursları) yine hafta sonu uygulanmak üzere devam edecektir.

7- Milli Eğitim Bakanlığımızın yapmış olduğu açıklamalar neticesinde ilgili değişikliklerin okul programımıza yansımasını öğrenmek için okulumuzun resmi internet sayfasını takip ediniz.

Tüm gelişmeler hakkında bilgilendirme okulumuzun resmi internet sayfasından yapılacaktır.

Tüm öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı günler dileriz.

Mrt

Sevgili öğrencilerimiz, 

29 Mart tarihi itibarıyla uygulanmaya başlayacak olan yüz yüze sınavlarınız 9-10 ve 11. sınıflar için 3 Mayıs 2021 tarihine ertelenmiştir. 

12. sınıfların yüz yüze sınavları devam edecek olup 16 Nisan Cuma gününe kadar tamamlanacaktır.

3 Mayıs itibarıyla uygulanacak yüz yüze sınavların takvimi sınavların başlamasından bir hafta önce okulumuzun resmi internet sayfasında paylaşılacaktır. 

Bu süreçte okulumuzun resmi internet sayfasını takip etmeniz önemle duyurulur. 

Tüm öğrencilerimize sağlıklı günler dileriz.

Mrt

Sevgili öğrenciler,

29 Mart itibarıyla ikinci dönem birinci yüz yüze ortak sınav takviminiz yayınlanmıştır. Aşağıdaki bağlantılara tıklayarak sınav tarihlerinizi ve sınava gireceğiniz sınıfları öğrenebilirsiniz.

Mrt

Sevgili öğrenciler,

15 Mart Pazartesi gününden başlamak üzere 19 Mart Cuma gününe kadar mazeret sınavları yapılacaktır.

Sınav haftası rahatsızlığı nedeniyle ya da herhangi bir mazereti nedeniyle  sınavlarına giremeyen öğrenciler yapılacak mazeret sınavlarına girebilirler. 

Mazeret sınavlarına girmek isteyen öğrencilerin ilgili dersin öğretmenine durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.

 

Mrt

Sevgili öğrenciler, 

15.03.2021 Pazartesi günü itibarı ile sorumluluk sınavları başlayacaktır. Sorumluluk sınav takvimine ve sınava katılacak öğrenci listelerine ulaşmak için aşağıdaki linklere tıklayınız.

Sorumluluk sınavına katılacak tüm öğrencilerimize, başarılar dileriz.

Mrt

Sevgili öğrenciler,

08.03.2021 pazartesi itibarı ile başlayacak yüz yüze eğitim ve sınavlar için sınava gireceğiniz sınıflar, tüm sınıflar seviyesinde, gruplar bazında belirlenmiştir.

Tüm öğrencilerimiz sınava ve yüz yüze eğitime katılacağı sınıfları aşağıdaki linki tıklayarak öğrenebilirler.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idaresi ve öğretmenleri adına tüm  öğrencilerimize  sınavlarında başarılar diliyoruz.

 

 

Mrt

Sevgili öğrenciler,

08.03.2021 Pazartesi günü itibarı ile yüz yüze sınavlarınız okulumuzda uygulanmaya başlayacaktır. 

Sınav takvimini sınıflar bazında lütfen dikkatli inceleyiniz. 9-10-11. sınıflar için pazartesi gününden başlamak üzere haftanın her günü yüz yüze sınav saati bulunmaktadır. 

Yüz yüze eğitim için 9-10 ve 11. sınıflar haftanın 2 günü okula gelirken 12. sınıflar haftanın 3 gününde yüz yüze eğitim alacaklardır. Yüz yüze eğitim devam ederken sınavlarınız da uygulanacağı için lütfen okulda bulunacağınız saatlere dikkat ediniz. 

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Mrt

    Sevgili öğrenciler, 

08.03.2021 Pazartesi günü itibarıyla uygulanacak ders programlarınız aşağıdaki linke eklenmiştir. Kırmızı renkli dersleriniz yüz yüze eğitim şeklinde okulumuzda yapılacaktır. Siyah renkli dersleriniz ise çevrimiçi eğitim olarak uzaktan eğitim şeklinde gerçekleşecektir. Yüz yüze eğitime katılamayacak durumda olan öğrencilerimiz için velilerimizin okula gelerek, kendi yazacakları dilekçe ile öğrencisinin yüz yüze eğitime katılmasını istemediğini bildirmesi gerekmektedir. Sınıflar bazında yüz yüze eğitime gelinecek günler;

1. 9.sınıflar çarşamba ve perşembe günleri yüz yüze eğitim için okula gelecekler.

2. 10. sınıflar pazartesi ve salı günleri yüz yüze eğitim için okula gelecekler.

3. 11. sınıflar perşembe ve cuma günleri yüz yüze eğitim için okula gelecekler.

4. 12. sınıflar 12-A-B-C şubeleri, çarşamba, perşembe, cuma günleri yüz yüze eğitim için okula gelecekler.

5. 12. sınıflar 12-D-E şubeleri, pazartesi, salı ve çarşamba günleri yüz yüze eğitim için okula gelecekler.

6. Dersleriniz, sabah 8:30'da başlayacaktır. 12:30 – 13:00 öğle arasıdır. Yüz yüze eğitim dersleri için bitiş saati 14:20'dir.

7.İşletmelerde beceri eğitimlerine katılan 12. sınıf öğrencilerimiz çarşamba günü işletmelerde eğitimlerine devam edeceklerdir.

8.Yüz yüze eğitim esnasında sınavlarınız gerçekleşeceği için tüm öğrencilerimizin ders programlarına ve sınav programlarına dikkat etmesi gerekmektedir.

 Tüm öğrencilerimizin maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmesi önemle rica olunur.

  Yeni sınav programını duyurulardan takip ediniz. 

 Tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir dönem dileriz.

Mrt

       Sevgili öğrenciler,

      02.03.2021 Mart Salı günü itibarı ile mevcut ders programımız doğrultusunda okulumuzda yüz yüze eğitim başlayacaktır. Program doğrultusunda sabah 8:30'da okulda hazır bulunulması gerekmektedir.

     Aşağıdaki linki tıklayarak sınıflar bazında ders programlarına ulaşabilirsiniz. Tüm sınıflar seviyesinde hangi grupta olduğunuzu öğrenmek için aşagıdaki sınıf listeleri linkini tıklayınız.

     Sınıf listelerinizin renkli olan bölümünde bulunan öğrenciler 1. gruptadır. Renklendirilmemiş, listenin diğer yarısı ise 2. gruptur. Değerli öğrencilerimiz bulunduğunuz gruplarda derslerinize katılmaya özen gösteriniz. 

Mrt

      Sevgili öğrenciler,

      01.03.2021 Mart Pazartesi itibarı ile uygulanması  planlanan sınav takvimimiz aynı doğrultuda 08.03.2021 Pazartesi itibarıyla uygulanacaktır. Yeni sınav takvimimizi ilerleyen günlerde siz değerli öğrencilerimizle okulumuzun resmi web sayfasından paylaşacağız. Yüz yüze eğitimle ilgili gelişmeler için lütfen okulumuzun resmi web sayfasını takip ediniz. Gerekli tüm bilgilendirmeleri sizin için zamanında ve eksiksiz olarak okulumuzun web sayfasında paylaşmaya devam edeceğiz.

      Tüm öğrencilerimize sağlıklı günler dileriz. 

 

Şbt

Sevgili öğrencilerimiz,

     '' 1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı. 

 

      Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan "İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.

 

      1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca "yerinde karar" uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir. 

 

      Kamuoyuna saygıyla duyurulur.''

 

      Sevgili öğrencilerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı'mız tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda 1 Mart Pazartesi günü yüz yüze eğitim ve sınavlar yapılmayacaktır. Derslerinize mevcut uygulamalar devamında online olarak devam edilecektir.2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre alınan kararlar neticesinde yeni sınav ve yüz yüze eğitim tarihleri belirlenecektir ve okulumuzun web sayfasından duyurulacaktır. Okulumuzun resmi web sayfası dışında yayınlanan haberlere itibar etmeyerek okulumuzun resmi web sayfasında yayınlanan duyuruları takip ederek gerçek ve doğru haberleri kaynağından öğrenebilirsiniz. Bu doğrultuda okulumuz öğrencilerinden sadece okulumuzun resmi web sayfasındaki duyuruları dikkate almaları önemle duyurulur.

      Pansiyonda kalan öğrencilerimiz için yüz yüze eğitim ve sınavlarla ilgili olarak yeni açıklanacak sınav ve yüz yüze eğitim tarihi belirlenene kadar bulundukları yerde kalmaları ve derslerine online şeklinde devam etmeleri önemle duyurulur.

 

 

Şbt

Sevgili öğrenciler,

01.03.2021 tarihi itibarıyla uygulanacak yüz yüze eğitim ders programlarınız hazırlanmıştır. Sınıf ders programlarında siyah renkle yazılı dersleriniz uzaktan eğitim  şeklinde çevrimiçi olarak yapılacaktır. Kırmızı renklendirilmiş tüm dersleriniz okulda yüz yüze eğitim şeklinde yapılacaktır. Hazırlanan ders programları doğrultusunda yüz yüze eğitim için sınıf programlarınızda belirtilen saatlerde okulda bulunulması gerekmektedir.  Okulda bulunacağınız günler için ders programlarınıza ve sınav saatlerinize lütfen dikkat ediniz. 

Aşağıdaki linki tıklayarak tüm sınıflar seviyesinde ders programlarınıza ulaşabilirsiniz.